Festiwal Nauki PWSZ LOP 2016

Udział Ligi Ochrony Przyrody Zarząd Okręgu w Skierniewicach
w Festiwalu Nauk - Piknik Rodzinny w dniu 22 maja 2016r.
pn. NATURA I ZDROWIE Z LIGĄ OCHRONY PRZYRODY

W niedzielę Skierniewice zostały opanowane przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, którzy klucze do naszego miasta otrzymali z rąk prezydenta Krzysztofa Jażdżyka. Następnie na terenie szkoły odbył się Piknik Rodzinny.
Otwarcie Festiwalu uświetnił występ na scenie przedszkolaków, członków  Przedszkolnych Kół  LOP w Skierniewicach – Przedszkole Nr 3, 8, 10 pn. EKO Przedszkolaki. W programie dzieci śpiewały, tańczyły i recytowały o naszej rodzimej przyrodzie, o potrzebie zachowania piękna ojczystej przyrody, dzisiaj i dla przyszłości.
Uczniowie Szkolnych Kół Ligi Ochrony Przyrody Oddziały w Skierniewicach i Rawie Maz. wzięli udział w przygotowaniu stosika edukacyjnego, promującego działalność Ligi pn. Natura i Zdrowie z Ligą Ochrony Przyrody.

Oddział LOP Rawa Maz. „ZIOŁOWA APTEKA”  przygotował tablice edukacyjne
z pracami konkursowymi „Zioła wokół nas”, konkurs przeprowadzony dla uczniów wszystkich typów szkół powiatu rawskiego.
Ponadto uczniowie przygotowali i przeprowadzili:
- lecznicze napary ziołowe, degustacja ( konkurs z nagrodami)
- żywe okazy roślin zielnych – rozpoznawanie ( konkurs z nagrodami)

Oddział LOP  Skierniewice „NATURA I ZDROWIE” przygotował:
-  tablice z kartami zielnikowymi ( karty zielnikowe przygotowane przez uczniów Liceum  Ogólnokształcącego im. B. Prusa Skierniewicach)
- ciekawostki o ziołach ( konkurs z nagrodami)
- żywe okazy roślin leczniczych i przyprawowych (konkurs z nagrodami,  rozpoznawanie ziół - cechy charakterystyczne)
- ciekawostki o ziołach ( konkurs z nagrodami)
Właściwości zdrowotne ziół  promowane były poprzez ulotki, czasopismo  Przyrodę Polską
z Biuletynem Ekologicznym Ligi Ochrony Przyrody oraz Przewodnik zielarski „Sekrety ziołowej natury” o właściwościach zdrowotnych ziół i ich zastosowaniu  w kuchni polskiej, sponsorowany przez Firmę Kawon, rodzinną firmę polską o ponad 40-letniej tradycji zielarskiej a od 1990r. przedsiębiorstwem produkującym lecznicze preparaty ziołowe, herbatki owocowe i klasyczne oraz zioła przyprawowe.
Wszystkie produkty firmy są naturalne, nie zawierają sztucznych aromatów i domieszek. Wysoka jakość wyrobów a także różnorodność i ekskluzywność opakowań mogą zaspokoić gust oraz oczekiwania każdego konsumenta ceniącego zdrowy styl życia i stosującego naturalne metody leczenia.
Nagrody w konkursach w postaci zestawów zielarskich, które zostały rozdane wśród osób odwiedzających wystawę stanowiły cenne źródło wiedzy o naszych rodzimych ziołach polskich.

Imprezę środowiskową przygotowali członkowie Zarządu Okręgu LOP
w Skierniewicach:
Iwona Leśniewicz – prezes ZO LOP, Danuta Wójcik - wiceprezes, Mariusz Bazylak  – członek ZO LOP, Ewa Krawiec – członek ZO LOP, Urszula Mazurkiewicz – prezes Oddziału LOP Rawa Maz.